معرفی کمیته F42 (فناوری¬های ساخت افزایشی) در کمیته تخصصی انجمن مواد و آزمون آمریکا ASTM
معرفی کمیته F42
۱۴ آذر ۱۳۹۶

مومیایی مصری با پرینت سه بعدی بازسازی شد.

پرینتر سه بعدی و باستان شناسی

پرینتر سه بعدی و باستان شناسی

سر و صورت یک مومیایی مصری با علم پزشکی و پرینت سه بعدی بازسازی شد.

یک مومیایی به طور تصادفی در مجموعه ای از دانشگاه ملبورن استرالیا کشف شد، که دانشمندان آن را سی تی اسکن کرده اند.

ورشاو پیلبرو، انسان شناس بیولوژیک در بخش وابسته به انستیتو و علوم اعصاب دانشگاه ملبورن گفت: ” جمجمه کاملا دست نخورده  و دارای باندپیچی شده است و به خوبی محافظت شده است.

پیلبرو و تیمش با کمک یک متخصص تصویربرداری، با استفاده از اسکن توانستند ماکت از جمجمه مومیایی ایجاد کنند که با پرینت سه بعدی ساخته شد.

با بررسی  ویژگی های استخوانی نمونه، مانند اندازه و زاویه فک و خصوصیات سوکت های چشم، دانشمندان تایید نمودند  که جمجمه متعلق به یک زن است. آنها می گویند او احتمالا در زمان مرگ بیش از ۲۵ سال سن نداشته و شخصیت مهمی بوده که مومیایی شده است.

پرینتر سه بعدی و باستان شناسی

این بسیار جذاب است که ما تمام این کارها را انجام دادیم، بدون اینکه نمونه را از بین ببریم، به هیچ وجه، و از لحاظ نظری موزه مهم است.”

ریشه های واقعی مومیایی شده هنوز هم ناشناخته است، دانشمندان معتقدند که متعلق به مجموعه فردریک وود جونز استاد است که در سال ۱۹۳۰ در دانشگاه ملبورن به عنوان ریاست آناتومی در دانشگاه ملبورن کار خود را در مصر انجام داد.

از سبک متمایز باندینگ کتانی و شستشوی نمونه، محققان معتقدند که Meritamun در مصر مومیایی شده است و ممکن است حداقل ۲۰۰۰ سال پیش زندگی می کرده است.

دانشمندان اظهار داشتند که اکنون دانشمندان از رادیو کربن استفاده خواهند کرد تا نمونه دقیق تر شوند.

در همین حال، سی تی اسکن و نسخه پرینت سه بعدی از جمجمه، جزئیات دیگر در مورد Meritamun را نشان می دهد، از جمله ناهنجاری های دندانی و بیماری هایی که ممکن است داشته باشد.

“ما متوجه شدیم که بالای جمجمه او بسیار نازک است و بسیار متخلخل است.” “این نشان می دهد که او از کم خونی شدید رنج می برده است.”

پیلبرو گفت: کمبود هموگلوبین و اکسیژن باعث ایجاد تورم مغز استخوان می شود .

پیلبرو گفت: “کم خونی و آسیب شناسی دندان ها در بین جمعیت مصر بسیار شایع بودند. این تنها یکی از نشانه های ممکن در مورد اینکه چگونه Meritamun درگذشت.

منبع:

livescience.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *